YouTube'da Başarılı Olmanın 7 Kolay Yolu

YouTube'da Başarılı Olmanın 7 Kolay Yolu - Youtube'a yeni başlamış yada halen nasıl başaracağım diye düşünüyorsan, bu makale senin için...

YouTube'da Başarılı Olmanın 7  Kolay Yolu

Youtube'a yeni başlamış yada halen nasıl başaracağım diye düşünüyorsan, bu makale senin için...

1. "Başarı" nın ne anlama geldiğini bilin. Neyi başarmaya çalışıyorsun?

Videolarınıza izlenme almak, web sitenize ziyaretçi çekmek yada markanızı tanıtmaya mı çalışıyorsunuz?

2. Anahtar kelime analizi yapın.

En büyük ikinci arama motoru youtube'da keşfedilmek için insanların ne aradığının bilmesi gerekir. Videonuzla ilgili  popüler aramaları bulmak için Youtube Anahtar Kelime Aracını kullanın. Videonuzu arama için optimize etmek oldukça önemlidir. Kimi hedeflediğinizi bilmelisiniz gerekir.

3. Rakiplerini tanı

Yurkarıda anahtar kelime kullanımının önemini vurguladık. Rakipleriniz youtube'da bu anahtar kelimelerini kullanmış olabilir. Öncelikle onları analiz edin ve farklı anahtar kelimeleri kullanmaya çalışın, çok fazla trafik alan anahtar farklı kelimeler varsa, bunlara odaklanın. Neyle karşı karşıya olduğunuzu görün ve bunları aşmak için stratejiler belirleyin. Bu tıpkı Bağdat'a farklı yoldan gitmek gibi bir şey.

4. Video açıklaması gir

Seo uyumuna dikkat edin, video başlığı ve açıklamalarının uyum içinde olmasına dikkat edin.  Aşırıya kaçmayın, yalnızca alakalı ve araştırmanız tarafından desteklenen anahtar kelimeler ekleyin. Önemli bilgileri YouTube'un "Daha Fazlasını Göster" bölümünün üstünde tutun, böylece kullanıcılar gerekli ayrıntıları görmek için fazladan gezinme yapmak zorunda kalmazlar. 

5. Videolarınıza bağlantılar ekleyin.

Videolarınıza bağlantılar eklemek için ek açıklamalar kullanın. Bu işlem izleyicilerin başka bir video ya da web sitesi vb gibi ziyaret etmesini sağlar. YouTube sayfanıza kolayca gidebilmeleri için bir marka filigranı eklediğinizden emin olun. Ek gezinme seçenekleri söz konusu olduğunda yalnızca bir videonun içinde yatan çok fazla potansiyel vardır. İşletmeniz için hangisinin en mantıklı olacağını analiz edin ve bunlardan yararlandığınızdan emin olun.

6. Kullanıcılarla etkileşim kurun.

YouTube'da aktif olan kullanıcıları bulun. Onlarla iletişim kurun ve cevaplar verin. Artan yorumlar sayesinde videonuz da daha fazla trafik alacktır.

7. Farklı sosyal medya kanallarını kullanın

Farklı sosyal medya hesapları kullanarak videonuzun daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlayın. Böylece daha nitelikli trafik elde edebilirsiniz. Pinterest, Twitter vb siteleri kullanın.