Web Sitesi Nasıl Yapılır

ücretsiz web sitesi nasıl yapılır, internet sitesi nasıl açılır, internet sitesi kurma maliyeti, hazır web sitesi, web sitesi fiyatları,

Web Sitesi Nasıl Yapılır

Belkide ilk sitenizi yaptırmayı düşünüyorsunuz! yada daha iyisine ihtiyacınız var. Bu durumda web tasarımı hakkında bilmeniz gereken bir kaç kural var. Endişe etmeyin sadece 3 dakika alacak.

Şimdi yüzleşelim:

Web siteleri online pazarlama faaliyetleri nin çekirdeğidir. Tüm pazarlama kanallarına  bakarsanız,bir siteye ziyaretçi getirebilmeleri için hangi yolu izlerler? Bir web sitesinin temel amacı ,gelen ziyaretçiyi müşteriye çevirmektir.Buna pazarlama terimlerin de, DÖNÜŞÜM denir.

Diğer bir değişle Kötü bir websitesi, sizleri ekonomik anlamda zarara uğratacaktır,Çünkü ziyaretçiler müşteriye dönüşemez.ister e-ticaret yapın,ister yerel bir hizmet sunun yada mimar olun,bu hiç önemli değil.Bundan dolayı,kaliteli bir sitede,ziyaretçiler müşteriye dönmelidir! burada hangi sektöre hitap ettiğiniz hiç önemli değildir.Bir çok insan bu sektörde kendini web tasarımcı olarak tanımlar,fakat bir çoğu az bilgiye sahiptir.Tabiki hiç plan yapmadan,sizlere anında websitesi yaparlar.
Fakat soru şu?: Sizce bu yol,Sitenize gelecek ziyaretçileri birer müşteriye dönüşüme yöntemi mi?Bu sizin ihtiyacınız olan bir şey mi ? bu sorunun cevabı oldukça basit :

HAYIR!

Sadece ihtiyacınız olan,bu işi ciddi anlamda yapan kişilere ulaşmanızdır.
Evet şimdiye kadar,bu sonuca  ulaştık! Şimdi size,web sitesi yaparken uyguladığımız 7 altın kural:

Aşama 1: ANALİZ

İlk adım her zaman bilgi toplama - Sitenin amacı ve hedeflediği kitlenin belirlenmesi.

Aşama 2:PLANLAMA

Bu planın içersindeisite site haritasını tanımlanması,sitenin yapısı ve kullanılacak teknoloji.

Aşama 3:TASARIM

Biz sadece görsel tasarıma odaklanmıyoruz,aynı zamanda mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi için, kullanıcı arayüzünün üzerinde çalışıyoruz.

Aşama 4:İçerik

En önemli noktalardan biride bu,sadece site kullanıcıları için  değil,tüm arama motorları için optimize edilmiş yazılar,resimler ve içerikler kullanıyoruz.

Aşama 5: Geliştirme

Burada html,CSS  ve diğer teknolojiler kullanıyoruz,eğer ihtiyaç duyulursa,siteyi mobil cihazlara uygun hale getiriyoruz.

Aşama 6:Test Aşaması

Kodlamalar,tarayıcı uyumluluğu,yazılım gibi tüm teknik özellikleri test ediyoruz ve kendimize şu soruyu soruyorzuz?bu site bizim istediklerimizi karşılıyor mu?

Aşama 7:Geliştirme

Siteyi yayınlıyoruz fakat işimiz hala bitmemiştir.Sitede neler olup bittiğini gözlemlerliyoruz,bu gözlem bizlere site de oluşan hatalara,anında müdahale etme imkanı sağlağlıyor.Eğer isterseniz gelecekte de sitenizin bakım ve onarımını yapıyoruz.

Gördüğünüz gibi, bir websitesi yapımı oldukça karmaşık bir süreçtir.