Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşımak için 15 Mütiş Öneri

Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşımak için 15 Mütiş Öneri

Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşımak için 15 Mütiş Öneri
(NULL)

Web Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşımak için 15 Mütiş Yöntem

Web sitesinizin arama motorlarında görüntülenmesinde zorluk mu yaşıyorsunuz? Nereden başlayacağınızdan bile emin değil misiniz?  Bu yazımız web sitenizin uygun şekilde optimize edilmesini ve en kısa sürede google sıralamasında yerini almasına yardımcı olacak. Bu muhteşem 15 öneri için hazırsanız, şimdi işimize koyulalım. Bir e-ticaret veya yerel bir işletmeyseniz, yazıyı sonuna kadar okuyun ve tüm işlemleri anladığınızdan emin olun. Sadece sizin başarınız için özel bir yazı ekledim!


1. Uzun makaleler ve yazılar yazın.


Önceden genelde 500 kelimelik makaleleri önerirdik fakat daha uzun içerikli yazılarda 2000+ kelimelik makaleler ile yüksek sıralama arasında bir ilişki vardır. Özellikle hedef kitlenizle alakalı konuları düşünün, sonra konunun her yönünü kapsayan derinlemesine blog yazıları oluşturun. Bu konuda bir çok çalışma yapıldı ve hepsi, Google’ın ilk 10 sayfasında yer alması için, sayfada en az 1100+ kelime olması gerektiğini gösterdi.


2. Google için bir site haritası yükleyin.


Bir XML site haritası Google’a sitenizde tam olarak ne olduğunu gösterir. XML Site Haritası Oluşturucu'yu kullanarak sitenizi kolayca oluşturabilir ve sitenize yükleyebilirsiniz.
3. 301 yönlendirmeleri kullandığınızdan emin olun, 302 değil 
301s yönlenrimeleri içeriğinizin kalıcı olarak taşındığını ve tüm SEO "rankli sayfalarınızın" yeni sayfalara yönlendirildiğini belirtir.


4. Google’ın sitenize erişmesini istemeden engellemeyin.


Herhangi bir arama trafiği almıyorsanız, sitenizin bölümünü kontrol edin ve şöyle bir şey arayın:
Kullanıcı ajanı: *
Disallow: /
Ayrıca böyle bir şey için robots.txt dosyanızı inceleyin:
Bu yönergelerin her ikisi de arama motorlarına sitenizi taramamasını veya dizine eklememesini söyler.


5. Web Sitenizi Mobil cihazlar için optimize edin.


Google'ın Mobil Dostu test aracı bu konuda yardımcı olabilir. Siteniz mobil uyumlu değilse, duyarlı bir tasarıma, mobil uygulamaya veya özel mobil siteye geçmeniz gerekir. Wordpress kullanıyorsanız, mobil ziyaretçileriniz için otomatik olarak bir mobil temaya geçmek yada mobil için farklı eklentiler kullanmanız gerekir.


6. Sitenizin tüm cihazlarda hızlı bir şekilde yüklenmesi gerekir.


Sitenizin ana sayfalarının ne kadar hızlı yüklendiğini görmek için Google'ın PageSpeed Insights uygulamasını kullanın. Çok uzun sürdüğünü anlarsanız, sitenizi hızlandırmayı deneyin.


7. Açıklayıcı URL'ler kullanın.


URL’leriniz her zaman statik olmalı ve yalnızca kelimeler kullanmalıdır.


8. Mümkünse bir .com  alanı kullanın.


Searchmetrics'teki arkadaşlarım, üst sıradaki sayfaların% 84'ünü .com'un üst düzey etki alanı (TLD) olarak kullandığı sonucuna vardı. Anahtar kelimelerinizi alan adınızda kullanmak konusunda çok fazla endişelenmeyin; URL’nizi marka oluşturma amacıyla kullanmak çok daha önemlidir.


9. Kullanıcıları ve arama motorlarını ilgili ürünlere veya içeriğe yönlendirmek için iç bağlantılar kullanın.


Rank almak için belirli anahtar kelimeleri kullanmayın bununun yerine, okuyucularınız için en anlamlı olan doğal bağlantı metinlerini kullanmaya odaklanın.


10. En önemli içeriğinizi ana etki alanınızda tutun.


En üst düzeydeki sayfaların çoğu, bir alt etki alanı yerine, bir sitenin ana etki alanına oturur.


11. Başlık ve etiketleri hala önemli.


Sitenizdeki her sayfanın, kullanıcılara ve arama motorlarına sayfanın ne hakkında olduğunu anlatmak için benzersiz, açıklayıcı bir başlık etiketi kullandığından emin olun. Sitenizin başlık etiketleriyle ilgili herhangi bir potansiyel sorun olup olmadığını görmek için Google Web Yöneticisi hesabınızdaki HTML Geliştirmeleri raporuna bakın.


12. Aramadaki zengin snippet'leri göstermek için schema.org'u kullanın.


Bu işaretlemeyi sitenize ekleyerek, Google’a sitenizin ne hakkında olduğunu daha iyi anlar ve arama sonuçlarında sitenizin yanında zengin snippet'lerin görüntülenmesini sağlarsınız. Zengin snippetlerin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı hakkında genel bilgi edinin.


13. Bir blog açın.


Temel bir işletme web sitesine sahip olmak harikadır, ancak sitenizdeki bir bloga düzenli olarak benzersiz, alakalı içerik eklemek, size arama trafiğini çekmenin en iyi yolunu sunar. Potansiyel müşterilerinizin hangi konulara ilgi duyduğunu öğrenin ve bu konulara yönelik uzun biçimli içerikler yazın. Mümkünse, blogunuzu ayrı bir etki alanı yerine iş sitenizin kök etki alanında (ör. www.sitem.com/blog).


14. Alakalı anahtar kelimeler bulun ve kullanın.


Anahtar kelimelerin bir kaç yıl önce önemli olmadığı söylenirdi. Fakat son yapılan araştırmalarda bu durumun artık değiştiği yönünde. Anahtar kelime araştırmasının sitenize eklenecek popüler ve alakalı konuları bulmak için hala iyi bir yol olduğunu söylemek çok yerinde bir tesbit olacaktır. 


15. Youtube videoları oluşturun


Web siteniz ve ürünlerinizle ilgili youtube tanıtım videoları oluşturarak bu videolar üzerinden sitenize link verin. Youtube video editörlerini ulaşmak için, sanalisci.com'u deneyin!