Tesbih Sipariş Siteleri

Tesbih Sipariş Siteleri

Tesbih Sipariş Siteleri
(NULL)

Kehribar Tesbih nereden alınır - 

https://tesbihkapida.com

Bu başlık altında arama yaptınız ve doğru adrese ulaştınız. Tesbih nasıl ve nereden alınır sorunun cevabını hep birlikte arıyacağız.

Bu soruya cevap vermeden önce, bir kaç noktaya dikkat etmemizde yarar var. Piyasada bir çok tesbih doğal yada sıkma kehribar olarak satılmakta. Fakat çok ucuz fiyata sunulan bu tesbihlerin sıkma kehribar değil daha çok plastik olma ihtimali yüksektir.

Öncelikle sıkma kehribar nedir ? Bu soruya yanıt arayalım. 

Sıkma kehribar labaratuar ortamında özel olarak hazırlanan bir çeşit yapay reçine karışımdır. Bu karışım yıllarca farklı süs eşyalarının yapımında kullanılmıştır. Osmanlı imparatorluğu döneminde de yine aynı şekilde süs eşyaları ve tesbih yapımında kullanıldığını görmekteyiz. Etrafınızda sıkça duyduğunuz eski osmanlı sıkma kehribar tesbih tanımı buradan gelmektedir. 

Doğal kehribar

Kehribar baltik ormanların'da bulunan ve üzerinden milyonlarca yıl geçmiş ağaç reçinelerinin fosilleşmiş halidir. Bu aromatik reçine, ağaçlardan damlayabilir ve buralardan sızabilir, ayrıca iç çatlakları doldurabilir, tohumlar, yapraklar, tüyler ve böcekler gibi kalıntıları yakalayabilir. Reçine doğal bir polimerizasyonu yoluyla birleşerek toprağa  gömülür ve fosilleşir. İşte bu fosiller doğal kehribarı oluşturur.

Kehribar Su Testi

Bir kehribarı suya attığınızda su yüzeyinde kalması gerekmektedir. Şayet bu kehribar suya batıyorsa doğal olduğu söylenemez.

Koku Testi

Koku testi en etkili yöntemlerden biridir, çünkü doğal kehribar elde edilmesi zor olan belirli bir kokuya sahiptir. Gerçek Baltık kehribar ısıtıldıktan sonra çam ağacı reçinelerinin özel hassas kokusunu yayar. Kehribar olmayan malzemeler ise yanmış plastik kokusunu yayar.

Sürtünme Testi

Bu test için en iyi yol kehribarı avucunun içinde ovmaktır. Çam ağacı reçine kokusunu serbest bırakana kadar kehribarı ovmalısınız. 

Nereden Tesbih Almalıyım?

Şimdi gelelim sorunuzun cevabına. Gerçek kehribar tesbih almak  istiyorsanız, tesbihkapida.com sizin için iyi bir alternatif olabilir. Site'de hem doğal kehribar hemde sıkma kehribar tesbihler bulmanız mümkündür. Tesbihkapida.com üzerinde bulunan tüm tesbihler kesinlikle plastik değildir ve her teste açıktır.

Kaynak: tesbihkapida.com