Sıfırdan Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur 2020

Sıfırdan Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur 2020, e ticaret siteleri için seo nasıl yapılır, en ucuz e-ticaret paketleri, e-ticaret, e-ticaret bayilik, e-ticaret blog, e-ticaret çözümleri, e-ticaret danışmanlığı, e-ticaret danışmanı, e-ticaret desteği, e-ticaret eğitim, e-ticaret firmaları, e-ticaret fiyatları, e-ticaret haber, e-ticaret haberleri, e-ticaret hakkında bilgi, e-ticaret hosting, e-ticaret için şirket kurma, e-ticaret ingilizcesi, e-ticaret izmir, e-ticaret paket fiyatları, e-ticare

Sıfırdan Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur 2020
(NULL)

Başkalarının bir e-ticaret işine başlamasına yardımcı olmak, her zaman yapmayı sevdiğim bir şeydir. Benim küçük bir şirketim ve bir kaç büyük e-ticaret sitem. Bu işe yıllar önce başladım. İnternetin, gelecekte hayatımızın bir parçası olacağını tahmin etmek çokta zor değildi.

Şimdi sanalisci.com ve yemeksiparisi.com.tr adında iki sitem var, gün geçtikçe sitelerimin büyümesi daha da hız kazınıyor. Bugün konumuz benim sitelerim olmasada, siz bu işe başlarken nelere dikkat edeceğiniz hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağım.

Küçük işletme sahipleri işlerini büyütmek için mücadele etmekten bıktı. E-ticaret mağazası kurmak, yasal olarak korunmak, geliri düzene sokmak, ürünleri pazarlamak ve dahası. 

Nereden Başlamalıyım?

Online mağazacılık gelişen bir iştir. Ancak çok fazla e-ticaret sitesinin, çekiş gücü elde etmek için mücadele ettiğini gördüm. Online mağaza çalıştırmak hızlı bir şekilde karmaşıklaşabilir, bu yüzden tek markalı ürün hattı ile başlangıçta daha cazip olabilir.

  • Online mağazanızı açarken tek bir iş dalı seçin.

  • En yüksek kar marjı olan ürünleri bulmaya çalışın.
  • Kargolamada sorun yaratmıyacak ürünleri seçin.
  • Başkalarının ne sattığını analiz edin ve kendinize yeni bağlantılar oluşturun.
     

Fikirlerinizi Değerlendirin


Aklınızda bir ürün fikri var ve nasıl satacağını biliyor musunuz? Bu bölümde, aktif girişimcilerin ürün fikirlerini ve potansiyel pazarlarlama stratejilerini ele alacağız.

Doğru Ürüne Ulaşmak

Güçlü bir ürün fikrinden sonra, bir sonraki adım, ürünlerinizi nereden ve nasıl temin edeceğinizdir. Sonraki adım ise, artıları ve eksileri ile birlikte ürünlerinizi elde etmek için çeşitli yöntemleri kapsayacaktır.

Bir iş planı hazırlayın


Rekabetçi araştırmasını tamamladığınızda, iş planı yazmak için mükemmel bir zaman. Bir iş planı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bir araya getiren yol haritanız olacaktır. Bir iş planında belirlenen stratejiler yeni müşterilere ulaşmak için hayati önem taşır.

İşinizi adlandırın

Online satış yapmaya başlamadan önce, işinizi ve şirketinizi temsil edecek akılda kalır bir isim bulun ve bu bulduğunuz isim ile bir alan adı yani yeni bir domain satın alın.
 

Logo Tasarlayın

Logo bir marka, kurum, kuruluş, şirket, oluşum, topluluk yada fikri temsil eden ve içerisinde grafiksel ögeleri barındırır. İşinizi yansıtacak bir logo tasarlayın, eğer siz tasarlayamazsanız, doğru bir grafik tasarımcıya, logo'nuzu tasarlattırın. Grafik tasarımcı nasıl bulunur diye bir soru sorarsanız, bu linke tıklayın ve grafik tasarımcılar ile iletişime geçin.

E-ticaret sitesi kuranlar

Bu işe başlamadan önce, başınızı ağırtacak yazılımlar kullanmaktan kaçının. Bugün dünyada bir çok site, wordpress alt yapısı kullanmakta, sitenizi wordpress üzerinde woocommerce hazır e-ticaret eklentisini kullanarak oluşturabilirsiniz. Eğer bu işi siz yapamazsanız, bu konuda bizden yardım alabilirsiniz. E-ticaret çözümlerimiz için buraya tıklayın ve bizimle iletişime geçmekten asla çekinmeyin, doğru adımı atmanızda size yardımcı olalım.

Satış kanallarınızı seçme


Yeni müşterilere ulaşmanın en iyi yollarından biri de mevcut alışveriş kanallarını kullanmaktır. Kendi online mağzanızı oluşturmak, ürünleriniz için yeni ve doğru müşterilere ulaşmak iş modelinize büyük katkılar sağlayacaktır.

İlk müşterinizi edinme


Ürünlerinizi online pazarlama zor bir iştir. Birçok yeni mağaza sahibi fiziksel ürünlerini şahsen satmayı düşünse de, dijital pazarlamanın kuralı farklı stratejilere dayanıyor: buda doğru hedefi belirleme ve trafik ile sağlanıyor. Bunun yanında çeşitli pazarlama taktikleri'de satışlarınıza pozitif yönde katkılar sağlıyor.

Farklı Pazarlama Stratejileri

Google ads: https://ads.google.com : AdSense'e katılın Google reklamlarıyla websitenizin gelirini maksimuma çıkarın. 

Facebook ads: https://www.facebook.com facebook reklamlarıyla websitenizin gelirini maksimuma çıkarın.  

Insagram ve Pinterest: https://tr.pinterest.com - https://www.instagram.com Her uygulamada ürünlerinizi pazarlama'da oldukça etkilidir. Kaliteli ürün açıklamaları ve ürün resimlerini bu kanallar'dan paylaşarak kendinize yeni müşteriler çekebilirsiniz.

Youtube: https://www.youtube.com Ürünleriniz için tanıtım videoları çekebilir, youtube üzerinden paylaşabilirsiniz.

Blog yazıları: Ne olursa olsun, e-ticaret yazılımız blog opsiyonu içermesine özen gösterin, ürünlerinizi tanıtıcı yazılar, makaleler size yeni müşteriler kazandıracağını asla unutmayın ve mümkünse her hafta sitenize en az 1000 kelimelik yeni bir makale ekleyin. 

Web site hızını göz ardı etmeyin

E-ticaret sitenizin hızını göz ardı etmeyin, sayfa geçişlerinin saniyeler içinde sorunsuzca tamamlandığına dikkat edin. Eğer bir saya açılırken 10 saniye gibi bir süre bekliyorsa, bu işlemin sonuçları sizin müşterilerinizi kaybetme yönünde olacaktır. Bunun için doğru yazılımı seçmek ve doğru bir hosting firması ile çalışmak olmazsa olmazlardandır.

Eğer sizde e-ticarete başlayacaksanız, sizlere bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım, lütfen bana bu numardan ulaşın:

Hepinize şimdiden başarılar dilerim...

Tuncay K.