Ravadinovo Şatosu (Kalesi) Bulgaristan Sozopol

Ravadinovo Şatosu (Kalesi) Bulgaristan Sozopol

Ravadinovo Şatosu (Kalesi) Bulgaristan Sozopol
ravadinovo kalesi

İstanbulun yanı başında dünyaca ünlü eski görünümlü yeni bir şato Ravadinovo Kalesi

Bu kaleden izlenimlerimi özetlemek gerekirse, dünyada görülmeye değer yapıtlardan birisi , büyüleyici bahçelere sahip etkileyici bir atmosver. Tarihle ilgisi olmayan fakat sizi tarihe getiren muhteşem mimari. Yapılış hikayesi ise şatolara sevgisi olan bir kişinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesi ile başlar.

"Ravadinovo şatosu sozopol, bulgaristan - istanbula sadece 5 saat uzaklıkta"

Sozopol İstanbula arabayla 5 saat uzaklıkta, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında bulunan küçük kasabasıdır. Tarihi yarımada üzerine kurulmuş olan Sozopol’un eski döneme ait bir çok yapıt barındırır ve yaz aylarında bir çok ziyaretçinin akınına uğrar. Tarihi mimarisi, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, balık restoranları ile Bulgaristan’ın en çok tercih edilen yerleri arasındadır. Sozopol'de en yeni bir o kadar da ilginç yapıt. Ravadinovo Kalesi, Sozopol'a birkaç kilometre uzaklıkta bulunan muhteşem bir cazibe merkezidir. Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısının güneyinden aşağı doğru gidiyorsanız, şatoyu ve kulelerin etkileyici görünümünü kaçırma şansınız yoktur. Ravadinovo Şatosunu tanımlamanın en iyi yolu, muhtemelen ziyaretçilerinden biri tarafından yapılan bir açıklama isabetli olurdu - 'bu, gördüğüm en sıra dışı konumdaki en sıra dışı yapıt'. Gerçekten de, kale tuhaf bir şekilde bir çiftlik alanının ortasına yapılmış, otoyoldan sadece bir taş atımını uzaklıkta duruyor. Mimari tasarımı alışılmadık biçimde tarihi yansıtıyor ve, bu ülke için biraz abartılı ve egzotik. İnşaatının yaklaşık 20 yıl önce başladığı göz önüne alındığında, Ravadinovo Kalesi kesinlikle türünün tek örneğidir.

Giriş ücreti çok uygun (sadece yaklaşık 5 Euro) ve her kuruşunu hak ettiğine inanıyoruz. Kale, özellikle yaz aylarında gelirseniz, mükemmel fotoğraflar çekme fırsatı yakalarsınız. Yaz aylarında duvarlar ve kuleler yemyeşil sarmaşıklar ile kaplıdır ve bahçedeki çiçekler inanılmaz güzelliktedir. Ziyaretçilerin kendi başlarına rahatlıkla dolaşarbilir kaleyi dolaşabilir ve hiç bir rehbere gerek yoktur. Yer çok büyük olduğundan, dolaşmak için en az bir saate ihtiyacınız olacak. Güzel peyzajlı sokaklar boyunca yürüyün. Konuşan papağanların seslerini, tavus kuşlarının çığlık atmasını ve havuz ve göletlerden gelen su seslerini zevkle dinleyebilirsiniz. Göl kenarında durabilir ve zarif kuğuların berrak su yüzeyinde huzur içinde yüzmesini izleyebilirsiniz. Bir fincan kahve veya çay alın, arkanıza yaslanın ve huzurun tadını çıkarın. Bahçede görülecek çok şey var-bir şapel, bol süslü çeşmeler, bahçe heykelleri, antikalar, köprüler ve diğer şaşırtıcı hazineler. 'Prens' ile tanışırsanız sakın şaşırmayın - onunla bir resim çekilebilirsiniz, ancak ekstra bir ücret karşılığında.

Ravadinovo Şatosu, çeşitli dekorasyon stillerinin ve malzeme kullanımının cesur bir kombinasyonudur. Birçok ziyaretçi ravadinovo Kalesini tamamen mistik ve romantik bir yer olarak algılar, diğerleri için, Balkanların bu bölümünde yaşayabilecekleri bir Disneyland veya peri masalı macerasına en yakın olanıdır.

Ravadinovo Kalesi şu anda herhangi bir konaklama olanağı sağlamaz fakat şatoya en yakın klabileceğiniz DreamBg Holiday Apartları size güzel bir konaklama keyfi yaşatacaktır üstelik, Türkçe konuşan personelleri de mevcuttur. Eğer rezervasyon yapmak isterseniz, www.dreambgapartment.com adresini ziyaret edebilir, canlı chat yada telefon aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Şatoya ulaşmak için İstanbul'dan 5 saatlik bir yolculuk Sozopol'e ulaşmak için yeterli olcaktır. Bulgaristan yoluna çıkmadan önce, uluslararsı sigorta yaptırmayı unutmayın lakin sınır kapısında da yeşil sigorta yaptırmanız mümkün olabilir.