ONLİNE YEMEK SİPARİŞ NEDİR ve NASIL VERİLİR?

ONLİNE YEMEK SİPARİŞ NEDİR ve NASIL VERİLİR?

ONLİNE YEMEK SİPARİŞ NEDİR ve NASIL VERİLİR?
(NULL)

ONLİNE SİPARİŞ NEDİR ve NASIL VERİLİR?

Son 10 yılda tüm alanlar için büyük kolaylık sağlayan ve hayatımızdaki karmaşada vakit ayırmakta zorlandığınız “yemek siparişi” için özellikle çalışanlara büyük destek olan “online sipariş” konusuna değinmek istiyorum.

Çalışıyorsanız, eve geç geldiyseniz veya yemek yapmaya fırsatınız olmadıysa her an elinizin altında bulunan interneti kullanarak interaktif olarak siparişinizi rahatça verip yemeğinizi kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Bildiğiniz üzere interaktif kelimesi; birbirini karşılıklı olarak etkileme yoluyla iletişime geçmeyi ifade eder. Online sipariş sağlayıcı sitelerin de müşteriyi etkileyerek iletişime geçme konusunda oldukça başarılı oldukları yadsınamaz bir gerçek. 

Son zamanlarda öne çıkan bu sitelerden bir tanesi de www.yemeksiparisi.com.tr’dir. Üstelik sitedeki restoranlar oldukça geniş bir yelpazede. Hamburger, pizza, pide, döner, tantuni, makarna, sushi gibi yemeklerde hizmet veren, çok sayıda seçeneğiyle damak tadınıza uyan işletmeleri kolayca seçebilirsiniz.

 Öncelikle sitenin ana sayfasından giriş yapıyorsunuz. Üyeliğiniz yok ise sağ üst köşedeki “GİRİŞ/ÜYELİK” seçeneğini tıklayıp sosyal medya hesabınızı kullanarak da hızlıca üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir sosyal medya hesabı kullanmıyorsanız üyelik formunu doldurup e-posta adresinize gelecek kodu buraya girerek kolayca üyelik edinebilirsiniz. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra bulunduğunuz şehre ve semte yakın çok sayıda seçenek artık elinizin altında. Eve siparişinizi de “Sipariş Ver” seçeneğiyle verebilirsiniz. Ayrıca bu sitenin diğerlerinden oldukça farklı özellikleri de mevcut. Örneğin “Masa Ayırt” seçeneği. Dışarı çıkmak ve canınızın istediğini yemek isterseniz de site üzerinden seçtiğiniz restorandan rezervasyon yapıp masanızı kolayca ayırtabilirsiniz. Yoğun çalışma ve trafik sebebiyle yemek yemek için restoranları tercih eden nüfusun fazla olmasını göz önünde bulundurursak sanıyorum ki çok kullanışlı ve rahatlatıcı bir özellik. 

Son zamanlarda interneti oldukça yoğun ve her işimiz için kullandığımızdan site, bizlere sağladığı kampanya menüleri ile de fark yaratıyor. Örneğin bir pide salonundan sipariş verdiğiniz 2 lahmacun + 1 ayran ve bol yeşillikli salatadan oluşan menüye 10 TL gibi oldukça uygun bir fiyata sahip olmanızı sağlıyor. 

Diğer güzel bir özellik ise siparişinizi hazırlatıp “Restorandan Alınır” özelliği. Gidip alarak avantaj sağlayan, fiyat bazında indirimli kampanyaları mevcut bazı restoranlar için de site müşterilerine aracı olmuş. Üstelik yemeğiniz için yazan fiyatın dışında herhangi ilave bir komisyon bedeli talep etmeden.

Biz müşteriler için yemek siparişinde önemli olan, siparişin elimize vaktinde ulaşmasıdır.

Daha sonra temizliği, daha sonra ise aracı site ile rahatça iletişime geçmektir. Eğer bu 3 unsuru yerine getiren bir uygulama mevcut ise yemek siparişlerimizi muhakkak o site üzerinden devam ettiririz. Zaten memnuniyetinizi, görüş ve önerilerinizi rahatça site ile paylaşabiliyorsunuz.

 

Yeni kurulmasına rağmen hızla ilerleyen ve restoran bazında şehrinize yakın yüzlerce seçeneği bulunan www.yemeksiparisi.com.tr; %100 yerlidir. Hizmet hayatına tatlı siparişi ile başlamış kısa süre zarfında oldukça büyümüş ve seçeneklerini artırmıştır. Sipariş vereceğiniz restoranın ve online satışa sunduğu ürünlerinin hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz restoranın sayfasında bulunan menü, yorumlar, konum, masa ayırt, çalışma saatleri, resimler ve bilgi butonlarından restoran hakkında birçok detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Site, sizin adınıza her ayrıntıyı düşündüğü için sizin yapmanız gereken sadece 4 şey:

  • Bulunduğunuz şehri ve semti seçmek
  • Listelenen restoranlar arasından damak tadınıza uygun olanı bulmak * Canınızın çektiği yemekleri sepetinize atmak.
  • Adresinizi ve ödeme şeklinizi seçip siparişinizi tamamlamak. 

Hepsi bu kadar basit.

Kolay gelsin.