ONLİNE MARKET MARKETİM KAPIMDA

ONLİNE MARKET MARKETİM KAPIMDA

ONLİNE MARKET MARKETİM KAPIMDA
(NULL)

ONLİNE MARKET MARKETİM KAPIMDA

Biliyoruz ki alışveriş konusunda isteksiz pek az kişi vardır; yani alışveriş sevmeyen kişi sayısı oldukça az. Erkekler bu konuda çekimser kalsa da yapılan araştırmalara göre alışveriş yapmaktan değil, alışverişte uzun zaman harcamaktan hoşlanmıyorlar. 

Alışverişi seven; ama bu eylemde uzun zaman harcamak istemeyen kesim için “Online Alışveriş” oldukça büyük kolaylık. Biliyoruz ki şehrin kalabalığı, iş-ev ve okul-ev arasındaki mesafe uzaklığı, trafik yoğunluğu, iş çıkışlarının aynı saate denk gelmesi dolayısıyla benzer semtlerde oturup aynı alışveriş yerini kullananların sayısının oldukça fazla olması yüzünden market alışverişini yapıp sıra beklemek iyice zor bir hal alıyor. Çalışma yerinden çıkıp eve gelmekle harcanan uzun zamandan sonra bir de markete gidip alışveriş yapmak artık insanlara oldukça zor geliyor. Artık çoğu çalışan bu işi hafta sonuna bıraktığından bu sefer yine kalabalıktan ve yoğunluktan dolayı zaman kaybı yaşıyor. Tüm bunlara çare getiren tabii ki yine internet ortamı. 

Online alışverişi kullanan kişi sayısı oldukça yüksek oranda. Özellikle 2018 yılı içinde alınan verilere göre Toplam Pazar hacminde e-ticarette %37 oranında büyüme ölçülmüştür. Özellikle zaman kazanmak için yapılan online alışveriş alıcıyı da mutlu etmektedir. 

Firmaların bu konudaki gelişimleri, hizmet kaliteleri ve online reklamlarla birlikte interneti oldukça verimli kullanmaları müşteriyi de olumlu etkilemektedir. Rahat ve konfor içinde oturduğu koltuğundan alışveriş yaparak hem zamandan hem benzinden hem de harcayacağı iş gücünden tasarruf eden müşteri bu durumdan oldukça keyif alıyor. Online siparişi, market hizmeti veren firmaların sitesinden yapabileceğiniz gibi örneğin www.yemeksiparisi.com.tr gibi “Online Sipariş” sistemine kayıtlı olan firmalar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. www.yemeksiparisi.com.tr adresine girdiğinizde bulunduğunuz mahalleye en yakın üye market işyerini bulup siparişinizi kolayca verebilirsiniz. Tuzdan şekere, undan yağa, deterjandan çamaşır suyuna, çöp torbasından masa örtüsüne, meyvenizden sebzenize kadar marketinizde yer alan tüm ürünlerden sipariş verip ister kapıda isterseniz de sistem üzerinden güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. 

Online alışverişin avantajlarından diğeri ise indirim ve kampanyalardan anında haberinizin olmasıdır. Fiyat kıyaslaması yapmak ve en ucuzunu bulmak için kalem kağıtla market market dolaşmak yerine e-postanıza veya telefonunuza gelen bildirimler ile oturduğunuz yerden haberdar olabilirsiniz. Üstelik bahsettiğim gibi tek tıkla ne istiyorsanız satın alıp kapınıza kadar getirtirsiniz.

Yalnız bu işin %100’ü müşteri menfaati için değil tabii ki. Marketlerin de paket servis için kullandığı araç ve araç çalışanı için bir gideri mevcut. Bu sebeple sipariş için bir alt limit kotası koyuyorlar. Örneğin evinize getirmeleri için en az 20 TL’lik bir alışveriş yapmalısınız.

Bazı insanlar sebze, meyve, peynir, et, kıyma gibi ürünlerde online alışveriş yapmakta tereddüt etseler de özellikle paketli ürünlerde bu konu oldukça ileride.

Yalnız büyük marketlerin kendi sitelerinden yapılan alışverişlerde bozuk, tarihi geçmiş veya kusurlu ürünlerin değişimi konusunda mesafe açısından zorluk yaşama ihtimali olabiliyor. www.yemeksiparisi.com.tr gibi “Online Sipariş” sistemine kayıtlı olan firmalardan yapacağınız market alışverişiniz, bulunduğunuz mahalledeki marketten olacağından aradığınızda tekrar gelmesi, daha az yoğun ve evinize daha yakın mesafede olmasından dolayı daha kolay olacaktır.

Tüm bu bilgilerin ışığında biliyoruz ki bu sistem herkes için çok kolay ve pratik. Çalışanlar, öğrenciler veya onca paketi taşımaktan üşenen herkes için hem güvenli hem konforlu hem de tasarruflu olan “Online Sipariş” sistemi, ileriki zamanlarda market alanında daha çok gelişecek ve daha çok kullanılacaktır. Bence siz de ufak ufak kullanmaya başlasanız mı acaba?