ONLINE MANAV

ONLINE MANAV

ONLINE MANAV
(NULL)

ONLINE MANAV

yemeksiparisi.com.tr

Çağımız teknoloji çağı ve teknoloji deyince akla gelen ilk şey tabii ki “internet”. İnternetin hayatımıza girmesiyle insanlar belki biraz tembelleşti; ama zaman bakımından kazanç sağladı. İnternet sayesinde zamandan tasarruf ettiren en güzel yenilik ise “Online Sipariş” ile alışveriş yapmak.

Artık aklınıza gelen gelmeyen birçok ürünü, internetten araştırıp sipariş etmek mümkün. Ev dekorasyonundan bahçeye, kadından erkek ihtiyaçlarına, giyimden aksesuara, bebek ve çocuktan hayvanlara kadar her seçenekte ürünü rahatça bulup sipariş verebiliyoruz. Tabii bunun yanında son yıllarda online siparişte en çok ilerleyen sektör ise gıda sektörü. Artık bakliyat veya kapalı paket ürünleri nasıl rahatça alıyorsak yemek siparişlerimizi de kolaylıkla verebiliyoruz. Bize birçok konuda seçenek sağlayan ve online sipariş hizmeti veren, hayatımızı kolaylaştıran siteler mevcut. Bunun için önereceğim www.yemeksiparisi.com.tr  ile alışılmışın dışında bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu tarz hizmet veren ve akla belki şimdilik ilk gelen sitede yalnızca yemek siparişi verilirken www.yemeksiparisi.com.tr den yemeiçmeye dair her şey çok kolay hale getirilmiş. Örneğin; manav alışverişi... Artık oturduğunuz yerden tek tıkla en taze ve seçilmiş meyve ve sebzeniz kapınıza kadar getirilecek. Büyük çaplı marketlerden yapacağınız manav alışverişlerinizde meyve sebzelerin gelişigüzel konulduğunu az çok biliyoruz. Evet, kabul edelim biraz daha pahalı; ancak manavda satılan her şey daha seçilmiş ve kalitelidir.  Bu yüzden sizin için oluşturulmuş bu uygulama ile mahallenizdeki manavın sergisinde ne var ne yok görüp en tazelerini dilediğiniz kadar alabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken; öncelikle sitenin ana sayfasından giriş yapıyorsunuz. Üyeliğiniz yok ise sağ üst köşedeki “GİRİŞ/ÜYELİK” seçeneğini tıklayıp sosyal medya hesabınızı kullanarak da hızlıca üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir sosyal medya hesabı kullanmıyorsanız üyelik formunu doldurup e-posta adresinize gelecek kodu buraya girerek kolayca üyelik edinebilirsiniz. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra kişisel bilgilerinizin yanı sıra adres bilgilerinizi de girerseniz üyelik işleminiz son halini almış oluyor. Bulunduğunuz şehre ve semte yakın çok sayıda seçenek artık elinizin altında. Sıra geldi mahallenize ve size en yakın manavdan sipariş vermeye. www.yemeksiparisi.com.tr ye giriş yapıp ana sayfaya tıklıyoruz. Ana sayfada adres kısmında otomatik olarak üyelik oluştururken girdiğiniz adresiniz yazıyor. Hemen yanında “İşletmeler” kısmına gelip “Manavlar” seçeneğine tıklıyoruz. Onun yanındaki turuncu kutucukta yazan “Bul” a tıkladığımızda da otomatik olarak size en yakın manav hizmeti veren işletmeler listeleniyor. Dilediğiniz, o an tercih ettiğiniz veya her zaman alışveriş yaptığınız işletmeye tıklayıp istediğiniz ürünleri seçerek “Sipariş Ver” seçeneğiyle sipariş verebilirsiniz. Ödemeyi de dilerseniz kapıda, dilerseniz site üzerinden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Peki neden telefon edip sipariş vermek yerine www.yemeksiparisi.com.tr ? diyorsanız da bu durumu şu şekilde sıralayalım:

  1. Sipariş vermek için aradığınız manav o an kalabalık olabilir.
  2. Siparişlerinizi tam duyamadığından doğru şekilde not alamamış olabilir.
  3. Yazdırdığınız siparişlerinizin olup olmadığını o an kontrol edemeyebilir ve eksik siparişe sebep olabilir. 
  4. Yazdırdığınız bir sipariş yanlış anlaşılabilir ve dolayısı ile yanlış şekilde getirilmiş olabilir.
  5. Evde işinizi bırakıp alışverişe gidecek vaktiniz olmayabilir. 

 

Şimdi bu maddeleri de tek tek şöyle izah edelim.

  1. Manavı aradınız ve o an birkaç müşterisi var. Eğer az sayıda çalışanı da varsa size 5-10 dakika sonra aramanızı söyleyecektir.
  2. Telefonda; yani sözlü iletişim, unutulması en kolay iletişim türüdür. Hem telefondan hem de müşteri potansiyeli fazla olan bir işletmeye sipariş veriyorsanız isteklerinizin yanlış şekilde not alınması ihtimali yüksektir.  Bu sebeple site üzerinden verdiğiniz siparişinizin unutulma ihtimali yoktur.
  3. Sizin sırayla yazdırdığınız siparişlerinizi not almış olabilir; ancak telefonu kapattıktan sonra kontrol ederken eksiklerin olduğunu fark edecek dolayısı ile sizin yazdırdığınız 6 kalem malzeme size 4 kalem olarak gelebilir. Site üzerinde ise zaten liste sık sık güncelleneceğinden kalmayan meyve veya sebzeden sipariş edemeyeceksiniz.
  4. “Söz uçar, yazı kalır” misali yine siteden girdiğiniz siparişinizin yanlış anlaşılmaya mahal verme gibi bir ihtimali yoktur.
  5. Belki misafiriniz gelecektir, belki hava soğuktur belki de tamamen tembellik etmek istemenizden dolayı dışarı çıkmak istemiyorsunuz; ama evde de eksikler var. Tam bu sebeple de oturduğunuz yerden sipariş verebilirsiniz.

 

Sizce de “Online Sipariş” çok pratik değil mi?