Nasıl Freelancer Olunur?

Nasıl Freelancer Olunur?

Nasıl Freelancer Olunur?
(NULL)

Nasıl Freelancer Olunur?

Kısaca bağımsız çalışan yani kendi işinin patronu anlamında kullanıyoruz bu freelancer kelimesini. Freelancer olmak tamamen bağımsız bir çalışma yöntemi olduğu için, çalışanların çoğu kendi çalışma saatlerini hiç bir patrona bağlı kalmaksızın kendileri belirleyebilirler.

Freelancer Çalışmak?

Freelancer olmak için belirli  bir alanda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin; bir logo tasarımı yada seo hizmeti vb gibi alanlarda hizmet verecekseniz, o alanda yeterli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. 

Freelancer Çalışanlar Nasıl İş Bulur?

Her iş dalında olduğu gibi freelancer çalışmanın da kendine göre zorlukları vardır. Buna örnek verecek olursak, yaptığınız işin insanlar tarafından bilinmesi ve yeni siparişler almanız aylar hatta yıllar alabilecek bir zaman dilimidir. Müşteri kitlenizi genişletmek için hem yerel hemde yurt dışı siteleri kullanılabilir. Sanalisci.com bu alanda Türkiye'de önde gelen freelance sitelerden biridir. Site de daha çok yaptığınız işlerle ilgili hizmetleri insanların beğenisine sunabilirsiniz.

Freelancer Çalışanlar Nasıl Ödeme Alır?

Projelerde ödeme konusu bazen sorunlu bir süreç haline gelebilir bazı siteler satıcılardan çok yüksek komisyonlar kesmektedir. Kesilen yüksek tutarlar freelancer çalışanları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu süreci hafifletmek için sanalisci.com %10 gibi düşük bir site komisyonu almaktadır. Ayrıca proje ödemelerinde güvenli ödeme sistemi kullanmaktadır. Bu sistem proje tamamlanana kadar proje ücretinin site havuz hesabında tutulması ile gerçekleşir. Freelancer projeyi teslim ettiğinde, alıcı projeyi inceler ve kabul eder ardından onay butonuna tıklar. Bu işlem süreci  sonrası, havuz hesabında bekletilen proje ücreti freelancer hesabına aktarılır. Lakin işveren projeden memnun değilse, proje için tekrar revize hakkı isteyebilir. Bu gibi revize durumları o hizmeti veren freelancer ve işveren arasında yapılan anlaşmaya bağlıdır.