Mobil Uygulama Yapma

andorid mobil uygulama, android mobil uygulama geliştirme, bedava mobil uygulama indir, hybrid mobil uygulama, internet sitesi mobil uygulama yapma, ios mobil uygulama, java mobil uygulama geliştirme, mobil uygulama, mobil uygulama ankara, mobil uygulama firmaları, mobil uygulama fiyatları, mobil uygulama geliştirme, mobil uygulama geliştirme aşamaları, mobil uygulama geliştirme dersleri, mobil uygulama geliştirme eğitimi, mobil uygulama geliştirme firmaları, mobil uygulama geliştirme nedir, mob

Mobil Uygulama Yapma
(NULL)

Neden bir mobil uygulama yapmak ve geliştirmek istiyorsunuz? Diğer girişimcilerlerle yarış halindemisiniz, yoksa çözebileceğinizi düşündüğünüz bir problemi çözmek için mi? Bu sorunun cevabı, uygulamanızın başarılı olup olmayacağını belirleyecektir.

İşte işe başlamanıza yardımcı olacak bir rehber, fakat bu rehber herkes için işe yaramayabilir. Dört yıldan fazla bir süredir bu yönte, girişimcilerle çalışma deneyimimden yola çıkarak mobil uygulamalarını nasıl geliştirmelerine ve pazarlamalarına yardımcı oluyor. Stratejinize en uygun olanı alın ve hemen işinize başlayın. Önemli olan başlamaktır.

Adım 1: Bir fikir veya sorun edinin.

Zaten bir uygulama fikriniz varsa, ikinci adıma geçin. Değilse, okumaya devam edin. Bir uygulama yapmak istiyorsunuz fakat bir uygulama fikriniz yok!  Gerçekten bu bir sorun olabilir!

Başarılı girişimciler sorunları hayal edemeyeceğimiz şekilde çözerler. Etrafınıza bakınca, kullandığınız her ürün ve hizmetin hepsi bir sorunu çözmek için yaratıldı. Bir yerden diğer bir yere daha hızlı gitmek istediğinde, bir arabaya bindin yada bir ülkeden diğerine daha hızlı ulaşmak istediğinde bir uçakla seyehat ettin.


İlgili: Küçük başlayarak başarıya ulaşın?
Günlük hayatınızdaki problemleri araştırın ve her birini sıralayın. Ayrıntılı bir listeye sahip olduktan sonra, onları nasıl çözebileceğinizi düşünmeye başlayın ve en mantıklı olanları kısa listeye alın.


Adım 2: İhtiyacı belirleyin.

Doğrulama, uygulamanız için bir talebin olduğunu kanıtlayacaktır. Ne yapmaya çalıştığınızı arayanların sayısını bulmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanarak fikrinizi doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, uygulama fikrinizi genel olarak vurgulayan ve bir e-posta kaydıyla kullanıcının ilgisini çekecek bir açılış sayfası da oluşturabilirsiniz.


Adım 3: Akış ve özellikleri düzenleyin.

Uygulama fikrinizin doğrulanması, insanların kullanmak istediği bir şeyin olduğu anlamına gelir. Artık ürününüzün detaylarını bir belgeye aktarma zamanı geldi.
Fikrinizi kağıt üzerine yazarken, mümkün olduğunca ayrıntılı olmayı unutmayın. Kullanıcının uygulamada nasıl gezineceği ve öngörülen tüm özelliklerin akışını ekleyin. Bu, geliştiricinizin beklentilerinizi açıkça anlamasına yardımcı olacaktır.


Adım 4: Çekirdek olmayan özellikleri kaldırın.

Hazırladığınız akış ve özellikler belgesinden, kaldırabileceğiniz özelliklere yakından bakmaya başlayın. Uygulama fikrinizin yalnızca temel değerini sunun. İlk sürümde "Güzel özellikler" oluşturmayın. Bu tarz gelişmiş özellikler her zaman bir güncelleme olarak eklenebilir. Bu, başlangıçtaki geliştirme maliyetlerini düşük tutmaya yardımcı olacak ve ayrıca pazara daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Başarının Anahtarı


Adım 5: Tasarımı önce yapın.

Çok sayıda girişimcinin başlangıçta temel bir tasarım istediklerini ve sadece bir uygulama geliştirmeye odaklanmak istediklerini söylediklerini duydum. Bu çok yanlış! Tasarım sadece uygulamanızın görünüşüyle ilgili değil, aynı zamanda bir kullanıcının uygulamayı nasıl yaşayacağıyla da ilgilidir. “Tasarım teknolojiyi kullanışlı hale getirmenin bir yoludur.” Bu nedenle, önce tasarımı (kullanıcı deneyimi ve grafikleri) koyan bir arayüz arayın.
Adım 6: Bir tasarımcıyı / geliştiriciyi işe alın. Harika bir tasarım yeteneğine ve sağlam bir geliştirme ekibine sahip bir ekibi bulun. Bir geliştiriciyi işe alırken, güvenilirliklerini ve oluşturdukları uygulamaları kontrol etmek için internet üzerinde araştırmalar yapın. Eğer portföylerinde oluşturdukları bir uygulamayı gerçekten sevdiyseniz, muhtemelen bu geliştirici takımı sizin ürününüz için doğru olabilir.


Adım 7: Geliştirici hesapları oluşturun.

Uygulamanızı platformlar üzerinden satabilmek için ilgili mağazalarda bir geliştirici hesabına sahip olmalısınız. 


Adım 8: analytics entegre edin.

Analytics, mobil uygulamanızın indirmelerini, kullanıcı katılımlarını izlemenize yardımcı olur.


Adım 9: Hızlıca geri bildirim alın ve doğaçlama yapın.

Uygulamanız uygulama mağazasında yayınlandığında, ilk müşteri kullanımı ve davranışı, uygulamanızı nasıl geliştireceğiniz ve geliştireceğiniz konusunda size fikir verecektir. Geliştirmeler ve değişiklikler sabittir, bu nedenle kullanıcının geri bildirimlerine dikkat edin ve geliştirmeye devam edin.


Adım 10: Özellikleri tanıtın.

Bu Versiyonu sınırlı özelliklere ve sadece temel işlevlere sahip olarak yaptınız. Şimdi ilk versiyonda bırakılan kalan özellikleri değerlendirme ve geliştirme zamanı. Özelliklerin artık alakalı olup olmadığını analytics ve geri bildirimler yoluyla bileceksiniz ve buna göre yeni versiyonu güncelleyeceksiniz.
Bu yazı uygulamanızı en etkili şekilde oluşturmaya yönelik bir kılavuzdur. Başlamaya hazır olduğunuzda, bir mobil uygulama oluşturmanın kolay kısımı olduğunu da bilmelisiniz.