Mobil Oyunlardan Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin Basit Yol Haritası

Mobil Oyunlardan Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin Basit Yol Haritası

Mobil Oyunlardan Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin Basit Yol Haritası
(NULL)

Bu günlerde herkes nasıl ek gelir elde ederim diye soruyor? Bu sorunun farklı cevapları olsa bile, gelin size realistik bir fikir vereyim. 

Artık teknoloji ellerimizde, her nereya baksak birileri başını öne eymiş telefonları ile bir şeyler yapıyor, size sorunun cevabına yaklaştık mı? Evet mobil uygulamalar yada oyunlardan bahsediyor. Bugün yapacağınız iyi bir oyun veya uygulama ile ek gelir elde etmeniz mümkün. Fikriniz ne kadar özgünse, daha çok kazanç sağlamanız o kadar kolay olacaktır. 

Yazılımcı Değilim

Eğer yazılım bilginiz yoksa, biraz pratik bilgi edinerek harkulade mobil uygulamalar yada oyunlara sahip olabilirsiniz, peki nasıl mı? Gelin size en yol haritasını gösteryim. 

Nasıl Mobil Oyun Yaptırırım

Bu soruya 2 şekilde cevap verebilirim, 1. Hazır uygulama yada oyunlar satın alarak, 2. ise mobil geliştiricilerle çalışarar. Fakar burda benin ilk tercihim hazır yazılımlar yönünde olacaktır. Hem maliyet, hemde güvenirlilik açısından sonuca ulaşmada daha belirgin olacaktır.

Mobil Oyun Nereden Satın Alnır?

Benim önereceğim bir kaç web sitesi var, bunlardan ilki mobileapp.com.tr diğeri ise codecanyon.com bu siteler'den mobil oyun satın almanız oldukça kolaydır.

Oyunu Satın Aldım Fakat Yazılım Bilgim Yok

Eğer yazılım bilginiz yoksa, bu sitelerden satın alacağınız her oyun paketinin içinde dökümantasyonu mevcuttur. Bu adımları izlejyerek gerekli kurulumları yapabilirsiniz. Eğer extra bir ücret karşılığında kurulum yaptırmal isterseniz, info@mobileapp.com.tr adresine mesaj atıp, mobil geliştiriciler'den yardım alabilirsiniz.

Google Play Hesabı Nasıl Satın Alınır

Öncelikle bir google play hesabı satın almalısınız, google play hesabı ücretleri için buraya tıklayın. Mobil oyun satın almak için buraya tıklayın!

Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazanır

Bu sorunun cevabı oldukça basit, oyunun içine entegre edilen admob yani google reklam banerleri sayesinde bu işlem mümkün hale gelir. Oyuncular bu reklam banerlerine, videolara her tıkladığında, size belirli ordanda tıklama başı ücretlendirme yapılır. Bu kazanç google admob hesabınıza anlık olarak yansır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyununuzu kurdunuz ve yayınladınız, evet oyunum yayında ve hemen para kazanmaya başlayacağım diye bir garanti yok, sizin önceliğiniz mobil oyununuzu farklı sosyal medya platformları üzerinde tanıtmak olacaktır. Özetlemek gerekirse, ne kadar çok reklam,o kadar geri dönüşüm. Bir diğer önemli husus, asla arkadaşlarınızın yada tanışlarınızın reklamları tıklaması için teşvik etmeyin. Budurumda google admob hesabınız askıya alınabilir. Kısacası herşeyin Organik olmasına özen gösterin, bu durumda sonuca yavaş yavaş ulaşmak mümkün olacaktır.

Lütfen yorumlarınızı paylaşın,

Başarılar dilerim....