Hızlı Pazarlama Stratejisi ile Satış Arttırma Tekniği

Hızlı Pazarlama Stratejisi ile Satış Arttırma Tekniği . Ürün Satışı Arttırma Stratejileri, ürün satış teknikleri, satış teknikleri, pazarlama teknikleri

Hızlı Pazarlama Stratejisi ile Satış Arttırma Tekniği
(NULL)

Ürün Yada Hizmet Garantisi Sorusunu Nasıl Satışa Çevirirsiniz?

Müşteriler her hangi bir hizmet yada ürün için “Bir Garantiniz Var mı?” Diye Sorabilir “...”  Çoğu kişi bu soruya nasıl karşılık vereceğini bilemez. Bugün nasıl satış yapılacağınız ve müşterilerinizin ürün yada hizmetlerinizle ilgili soruları nasıl satışa çevirebileceğiniz konusunda sizlere yeni stratejiler vereceğiz. Şimdi hep birlikte uygulamaya geçelim.

Müşteri: Ürünleriniz, hizmetleriniz çok güzel fakat nasıl bir garanti veriyorsunuz?

Eğer bu soruya uzun ve kafa karıştırıcı bir cevap verirseniz, muhtemelen o satış başarılı olmayabilir. Bu soruya en doğru cevap aşağıdaki gibi olmalıdır.

Satıcı: Nasıl bir garanti arıyorsunuz!

Alıcı: Bu hizmet yada ürününüzün bize her hangi bir yararı olmazsa ?

Satıcı: 30 gün içinde para iade garantimiz var

Alıcı: Mmm ozaman ben bir düşüneyim! 

Budurumda satıcının aklından farklı sorular gelir!  Demekki bu satış garanti ile çok alakalı değilmiş daha çok cayma amaçlı bir bahane gibi duruyor. Burada farklı bir şey söz konusu. 

Alcı: Aslında benim istediğim, yapacağınız hizmetle satışlarımı %200 %300 arttırmanız yönünde. Bunu sağlarsanız ve garanti verirseniz ürününüzü almak isterim.

Satıcı: Bu tarz abartı bir isteğe, sakince cevap verin ve asla tartışmayın. 

Anahtar Cevap: Biliyorum bizimle uzun süreli çalışmak istiyorsunuz, kârınızın %200 %300 artmasını istiyorsunuz fakat biz buna garanti veremeyiz.  Kaldı ki kim buna garanti veririm derse, bilin ki bu konuda muhtemelen yalan söylüyordur. Bu iş ilişkimize yalanla başlamamızı istemezsiniz her halde!

Alıcı: MMM evet, 

Satcı: Eğer önümüzdeki 60 gün 90 günlük süreçte  satışlarınızı %10 %20 arttırmak istiyorsanız, bu alanda bir çalışma yapabiliriz. Sanırım sizin için bunu yapabilirim

Alıcı: Even sizinle çalışmak istiyorum, bilgileriniz için teşekkür ederim.

Alıcı bu durumda ikna olacak ve sizinle çalışmak isteyecektir. Satışlarınızda  güven vermek, geçekçi olmak şirketinizin başarısını olumlu yönde etkileyecek. Abartı sözlerden kaçınmak, gerçekçi olmak satışlarınızın artmasında etkili olacaktır.

Herkese hayırlı satışlar...