Google Maps API Harita Kullanım Kotası Nasıl Ayarlanır

Google Maps API Harita Kullanım Kotası Nasıl Ayarlanır. Aramaların düzgün çalışması için Google Haritalar API'SİNE ihtiyacınız vardır.

Google Maps API Harita Kullanım Kotası Nasıl Ayarlanır
(NULL)

Google Maps API kullanımınızı nasıl takip edersiniz


Web site üzerine entegre ettiğiniz harita üzerinden adres arama özelliğinin düzgün çalışması için Google Haritalar API'SİNE ihtiyacınız vardır. Google Haritalar API'SİNE erişim aslında, aramaların tüm işlevlerini çalıştırmak için gerekli olan aşağıdaki ayrı Apı'lerden oluşur:

 

Google Haritalar JavaScript API - Google Maps JavaScript API


Bu, haritayı arama kutusunun içinde görüntülemek için kullanılır. Bulucunuzun barındırıldığı sayfa her yüklendiğinde, 1 harita yükü tüketirsiniz. Her 24 saatte bir, haritayı 25.000 kez ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz tabi google fiyat ve kota politikasında değişiklik yapmadıysa. Daha fazla bilgi için google konsolu ziyaret edebilirsiniz. 25.000'den fazla harita yüklemelerinde, 1000 ek istek başına 0,50 $ 'a ve 24 saatte maksimum 100.000.

 

Google Rehber API Web hizmeti - Google Places API Web Service

 

Bu API, Adres arama alanına yazarken Adres otomatik tamamlama sağlamak için kullanılır. Bu, aşağıda gösterildiği gibi Adres giriş alanının altında görünen önerilen adreslerin küçük bir kutusudur:

Adres arama alanına bir karakter yazdığınızda ve yeni bir önerilen Adres kümesi ortaya çıktığında, bu Google API isteği tüketir, böylece konum belirleyicinizdeki aramalardan çok daha fazla yer API isteği olabilir. 24 saat içinde 1000 ücretsiz yer API araması vardır, ancak Faturalandırmayı etkinleştirerek 24 saat içinde 150.000 ücretsiz aramaya yükseltilebilir (https://console.developers.google.com/project/_/billing/enable) Google hesabınızda.

 

Google Haritalar yol tarifi API'SI - Google Maps Directions API


Google Haritalar yol tarifi API'SI, mağaza bulucunuzu kullanan bir ziyaretçi, konumlarınızdan birine yol tarifi almak için yol tarifi düğmesine bastığında kullanılır. Günde 2.500'e kadar ücretsiz yol tarifi isteğiniz olabilir ve ek taleplerin maliyeti 1000 ek istek başına 0.50 ABD dolarıdır, günlük 100.000'e kadar.

Google Haritalar Apı'lerinizi nasıl kullandığınızı nasıl kontrol edebilirim
Google console bağlantısını ziyaret ederek yukarıdaki tekliflerin her birinin kullanımını kontrol edebilirsiniz: https://console.developers.google.com/apis/dashboard?project=. işte bunun nasıl göründüğüne dair bir örnek: