En İyi Video Seslendirme Nasıl Yapılır - Alternatifler Nelerdir

Bir çok insan için seslerini kaydetme ve dünyayla paylaşma düşüncesi zor olabilir. Peki, kitlenizin dikkatini çeken sesleri videonuz için nasıl kaydediyorsunuz? Seslendirme Nasıl Yapılır

En İyi Video Seslendirme Nasıl Yapılır - Alternatifler Nelerdir
(NULL)

Video Seslendirme Nasıl Yapılır - Alternatifler Nelerdir

Video çekiyorsanız - özellikle nasıl yapılır videoları —  kesinlikle seslendirme yapmanız gerekir. Aslında, kaç video oluşturduğunuza bağlı olarak, çok fazla seslendirme çalışması yapmanız gerekebilir.

Birçok insan için, seslerini kaydetme ve dünyayla paylaşma düşüncesi zor olabilir. Peki, kitlenizin dikkatini çeken sesleri nasıl kaydediyorsunuz?

İşte öğreneceğiniz şeyler:

  • Sesinizi bir kaç kolay adımda videonuza nasıl ekleyebilirsiniz.
  • Harika bir seslendirme yapmanızı sağlayan dört şey?
  • Ses kaydı yapmak için hangi ses kayıt yazılımı en iyisidir?
  • Profesyonel kayıtlar almak için neden profesyonel bir kayıt stüdyosuna ihtiyacınız yok?
  • Kendi sesinizden nefret mi ediyorsunuz?

Bir ses kaydı (genellikle sadece " seslendirme”), bir video sırasında konuşan (ancak görünmeyen) bir kişidir — genellikle bir izleyicinin gördüklerini sesleri ile açıklar, vurgular ve gerekli bilgileri sağlar

Videonuz için iyi bir ses neden bu kadar önemlidir?
Bazıları bir videonun ses bölümünün görsel bölümlerden daha az önemli olduğunu düşünebilir, ancak bu doğru değildir.

Çoğu video gözlemcisi, görüntü kalitesinin yüksek olduğu fakat ses kalitesinin kötü olduğu videoların izlenme oranlarının düşük olduğunu söylüyor.

Aslında, video izleme alışkanlıklarıyla ilgili yakın tarihli bir çalışma, video izleyicilerinin %25'inden fazlasının videoyu izlediğini, çünkü sesin iyi olduğunu gösterdi — profesyonel video stilinin en önemli olan bir diğer özelliği ses dir.

Gerçekten şaşırtıcı bir durum. Videonuzun ekran öğeleri onu bir video yapan şey olsa da, çoğu durumda, insanların neyin gösterildiğini gerçekten anlamalarına yardımcı olan seslendirmedir. Boğuk, bozuk veya anlaşılması zor bir ses izleyicileri sinirlendirir. 

Harika bir seslendirme için profesyonel bir ses yeteneğine ihtiyacım var mı?


Kısa cevap: hayır.

Kaliteli seslendirme videonuzun başarısı için önemli, bunu elde etmek için çok çaba sarf etmenize gerek yok.

Birçok insan, videolarınız için iyi seslendirme yapmak için bu süper şık ses studiosuna sahip olmanız gerektiğini düşünüyor. Tabii ki, bütçeniz varsa ve profesyonel videolar çekiyorsanız, profesyonel seslendirme gerekir. 

İyi bir sesin temel unsurları


Çoğumuz harika video seslendirmelerini düşündüğümüzde, Sesi gerçekten harika bir sese sahip olmakla ilişkilendirme eğilimindeyiz fakat bu yardımcı olsa da, gerekli değil.

Aslında, uygulama ile hemen hemen herkes profesyonel kalitede seslendirme yapabilir.

Büyük video ses üzerinde çeşitli unsurları içerir:

Ses netliği ve ses seviyesi
Ses tonu ve tonlama
Telaffuz

1. Ses netliği ve ses seviyesi


Sesinizin netliği ve rahat bir ses seviyesi, harika sesin en önemli parçaları olabilir. Ses kaydınız bulanık veya boğuk bir ses ise, insanların anlaması zor olacaktır. İzleyiciler dikkati dağılacak ve bilgiyi özümseyemeyecek ya da sadece devam edemeyeceklerdir. Her iki durumda da,  bilginizin ne olduğunu paylaşma fırsatını kaçırırsnız.

Benzer şekilde, sesinizin seviyesi çok düşükse, insanların duyması zor olabilir. Çok yüksek ses ise rahatsız edici olabilir.

2. Hız


Hiç heyecan verici bir hikayesi olan biriyle konuştunuz mu,  bu konuda çok heyecanlıdırlar, acele ederler ve bittiğinde ne hakkında konuştuğunu bile hatırlayamazlar? 

En iyi seslendirme doğal bir tempoya sahiptir. Bir senaryo ile başlayın ve daha doğal bir tempoda konuşmanızı tamamlayın.

3. Telaffuz


Mükemmel seslendirme çalışmasının son unsuru, her kelimeyi doğru bir şekilde telaffuz etmenizi ve anlaşılacak kadar net bir şekilde konuşmanızı sağlamaktır. Mırıldanmaktan kaçının-ama bağırmayın ya da aşırı telaffuz etmeyin.

Bölgesel aksan (Evet, hepimiz var) ve kitlenizle ilgili telaffuzlara dikkat edin. Kimse profesyonel bir seslendirme sanatçısı gibi ses çıkarmanızı beklemiyor. Yapabileceğiniz en iyi şey doğal ve net bir şekilde konuşmaktır.

Ses kaydı nasıl yapılır


4. Kayıt için hazırlanıyor

Çalışmak için sessiz bir yer bulun
Tipik bir kayıt stüdyosunun neye benzediğini gördüğünüzden eminim. Profesyonel seslendirme sanatçıları genellikle ses emici köpükle kaplı duvarlara, pop ekranlı süslü bir mikrofon kurulumuna sahiptir.

Neyse ki, mükemmel sonuçlar elde etmek için o kadar ileri gitmek zorunda değilsiniz. Minimum çaba ve çok az harcama ile harika bir ses kayıt alanı oluşturabilirsiniz.

Bir mikrofon seçin
İyi bir mikrofona ihtiyacınız var. Bu konuda çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim, google üzerinde bu konuda yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ses yazılımınızı seçin
Piyasada ses kayıt yazılımı sıkıntısı yok ve çoğu nispeten aynı şeyi yapıyor.

Ancak, çoğumuz için, yazılımlar çok karmaşık olabilir ve pratik kullanım için zordur. Kullanımı basit programlara yönelin.

Bir senaryo yaz
Bir senaryoya sahip olmak muhtemelen sesinizin profesyonel olmasını sağlamak için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Hiçbir şey, daha sonra ne söylemek istediğinizi hatırlamaya çalışmaktan sıkıcı olamaz.

Bir test kaydı yapın
Artık tüm gerekli araçlar elinizde, sesinizi kaydetmenin zamanı geldi!

Gerçek kayda geçmeden önce, ekipmanınızın düzgün çalıştığından ve ses seviyenizin iyi olduğundan emin olmak için bir test kaydı yapın.

Seslendirme sanatçısı arıyorum diyorsanız, sizin için derlediğimiz en iyi online ses sanatçılarına bir göz atın. Ugyun fiyata hizmet sunan profösyöneller projeleriniz renk katmak için sizden haber  bekliyor.

Seslendirme Hizmeti - Dublaj Hizmetleri - Sanalisci.com 

Başarılar dilerim...

 

#santral seslendirme
#seslendirme
#seslendirme ajans
#seslendirme ajansı
#seslendirme ajansları
#seslendirme kursu
#seslendirme programı
#seslendirme sanatçıları
#seslendirme sanatçısı
#seslendirme sistemi
#seslendirme yapmak istiyorum
#Türk seslendirme sanatçıları