En İyi Freelancer Siteleri 2019

En İyi Freelancer Siteleri 2019
En İyi Freelancer Siteleri 2019
En İyi Freelancer Siteleri 2019

En İyi Freelancer Siteleri 2019

Freelance serbest çalışanlar yurt dışı ve yurt içi freelance website adresleri.

Freelancer:Servbest Çalışan anlamında kullanılır kısaca özgür ve bağımsız.

Employer: İşveren, freelance siteler üzerinden projelerini teklife açan kişiler.

Türkiye'deki Freelance Siteleri

www.sanalisci.com Türkiye'nin ilk freelance siteleri listesinde yer almaktadır.  6 yılldır yayında olan bu site'de yaklaşık 6000 üye mevcut. Grafik & Tasarım , Yazılım & TeknolojiVideo & Ses ,ReklamYazı & Çeviri  gibi farklı kategorilerde uzmanlardan hizmet almanız mümkün.

Sana işci, uzmanlara %10 gibi düşük komisyonla çalışma fırsatı sunuyor. Güvenli ödeme sistemi sayesinde hem alıcıları hemde satıcıları koruma altına alıyor. Ayrıca site'de uzmanlara özel 1 yıllık Gold üyelik paketi mevcut. Gold üyelik paketine geçecek üyeler 1 yıl boyunca site üzerinde en fazla 10 hizmet ilanı girişi yapabiliyor. Sanal İşçi'nin hem Türkçe hemde İngilizce dillerinde hizmet vermesi, Türk freelancer arayan yabancıların ilgisini çekiyor. 

Yabancı Freelancer Siteler

www.freelancer.com

25 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı ile dünyanın en büyük freelancer platformu. Freelance işveren ve uzmanları buluşturan global bir kaynak. Çalışma tarzı daha çok ebay gibi, teklife açılan projelere uzman üyeler tarafından farkli teklifler sunulması. Site üzerinde çoğunlukla hindistanlı uzmanlar var. Kısa bir not vemek gerekirse, siz siz olun yabancılarla çalışırken projenizi teslim almadan asla para transferi için onay vermeyinFiverr.com

Fiverr.com

Daha çok sanalisci.com benzeri bir mantıkla çalışıyor. Site üzerinde projeler'den çok freelance çalışanların hizmet ilanlarına raslamak mümkün. Fakat ülkemizde sanalisci.com gibi bir site varken ülkemizin uzmanları ile çalışmak parasal açıdan size avantaj sağlayabilir. 

www.ihirefeelancer.com

Proje bazlı açık arttıma sitelerinin aksine freelancer olarak çalışanların uzmanlık alanlarını paylaştığı ve hizmetlerini satışa sunduğu platform. Örneğin 5 sayfa web tasarımı 10 dolar gibi bir fiyata yaptırabilirsiniz. Diğerlerine nazaran oldukca ucuz bir site.Dil İngilizce,Türkçe,Almanca,Fransızca ve otomatik çeviri opsiyonu mevcut

peopleperhour.com  

uzman olarak çalışanların profil oluşturup işverenlerin ne istediklerini açık arttırma yoluyla yayınladıkları ve projelerine teklifler aldıkları bir site. Fiyat bakımından diğerlerine göre biraz pahalı. Uzmanlar yüksek teklifler vermekte fakat genelde tüm freelancer sitelerde pazarlık yapılarak fiyatta anlaşmaya varılabilir.

Herkese Kolay Gelsin....